TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerinizde kargo ücreti değişkenlik gösterebilmektedir. Ücretsiz kargo seçeceğimiz kampanyalı alışverişlerinizde geçerli olup şartlara uygun olması gerekmektedir.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Hafta içi saat 15:00’e kadar vermiş olduğunuz siparişler gün içerisinde kargoya verilecektir. Sonrasında verilen siparişler ise bir sonraki teslimat gününde kargoya teslim edilir. Cumartesi ve Pazar, resmi tatil günleri verdiğiniz siparişler bir sonraki teslimat gününde kargoya teslim edilir.

Havale ile yapılan alışverişlerde, siparişin kargoya teslim edilmesi için havalenin gerçekleştirilmesi ve müşteri hizmetlerimiz tarafından onaylanması gerekmektedir. Bu durumda havalenin ödeme onayının alındığı tarih ve saat, siparişin oluşturulduğu tarih olarak göz önüne alınacaktır. Havale ile ödeme siparişlerinizin 3 gün boyunca tarafınızdan onaylanmaması veya ödemenin ulaşmaması durumunda siparişiniz iptal edilmektedir.

Siparişlerimin durumunu nereden takip edebilirim?

Siparişinizi verdikten sonra gerek sipariş onayınız gerekse kargo takip numarası bilgisi gibi tüm süreçleriniz, hem e-posta yoluyla hem de kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj yoluyla size iletilmektedir. Dilerseniz üye girişi gerçekleştirdikten sonra üye hesabınız bölümünden siparişinizle ilgili tüm süreçleri de rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kargo durumunu nereden takip edebilirim?

Tarafınıza e-posta ve kısa mesaj yoluyla iletilen kargo takip numaranız ile dilerseniz sitemizdeki “Kargo Takibi” bölümü aracılığıyla dilerseniz de PTT Kargo’nun “Gönderi Takibi” bölümü aracılığıyla kargonuzun tüm süreçlerini takip edebilirsiniz.